search
shop 0 En

سراپپتاز چیست؟

سراپپتاز چیست؟
calendar 1400/02/06
comment
0 کامنت
like
66 لایک

سراپپتاز چیست؟

توسط جهان فارمد آریا

سراپپتاز یک آنزیم پروتئولیتیک است، به این معنی که پروتئین ها را به اجزای کوچکتر به نام اسیدهای آمینه تجزیه می کند. استفاده از آنزیم های پروتئولیتیک مانند تریپسین، کیموتریپسین و بروملین در دهه پس از مشاهده اثرات ضد التهابی ایالات متحده، عملی شد.پنجاه در در اواخر دهه 1960 وقتی محققان در ابتدا آنزیم را از کرم ابریشم جدا کردند، همین مشاهدات با سراپپتاز انجام شد. در حقیقت، محققان در اروپا و ژاپن پیشنهاد کردند که سراپپتاز موثرترین آنزیم پروتئولیتیک برای کاهش التهاب است. از آن زمان، مشخص شده است که چندین استفاده احتمالی و امیدوار کننده مزایای سلامتی دارد.سراپپتاز آنزیمی است که از کرم های ابریشم تهیه می شود. همراه با خواص ضد التهابی، ممکن است یک سری مزایای دیگر سلامتی را نیز به همراه داشته باشد.

کاهش التهاب

سراپپتاز معمولاً برای کاهش التهاب استفاده می شود. تصور می شود که سرراپپتاز سلولهای التهابی را در محل آسیب دیده کاهش می دهد. پس از یک بررسی از پنج مطالعه با هدف شناسایی و تأیید اثرات ضد التهابی سرواپپتاز در مقایسه با سایر داروها پس از برداشتن دندان عقل، محققان نتیجه گرفتند که سراپپتاز در بهبود درد موثرتر از ایبوپروفن و کورتیکواستروئیدها است. علاوه بر این، مشخص شد که کورتیکواستروئیدها در کاهش تورم صورت در روز بعد از عمل بهتر از سراپپتاز عمل می کنند، اما اختلافات بین این دو بعد ناچیز بود. در همان مطالعه، محققان همچنین نتیجه گرفتند که سراپپتاز دارای مشخصات ایمنی بهتری نسبت به سایر داروهای مورد استفاده در تجزیه و تحلیل است - که نشان می دهد این ماده می تواند به عنوان یک گزینه جایگزین در موارد عدم تحمل یا عوارض جانبی دیگر داروها باشد.

 

ثابت شده است كه سراپپتاز با كمك تركیبات تركیب كننده درد باعث كاهش درد - یكی از علائم متداول التهاب می شود. یک مطالعه اثرات سراپپتاز را در نزدیک به 200 نفر مبتلا به بیماری های التهابی گوش، بینی و گلو بررسی کرد. محققان دریافتند كه در شركت كنندگانی كه مكمل سراپپتاز بودند، در مقایسه با افرادی كه دارونما مصرف كرده اند، از شدت درد و تولید مخاط كاهش قابل توجهی داشته است. به همین ترتیب، مطالعه دیگری مشاهده کرد که سرراپپتاز به طور قابل توجهی شدت درد را در مقایسه با دارونما در 24 نفر پس از برداشتن دندان عقل کاهش می دهد. در مطالعه دیگر، همچنین مشخص شد که تورم و درد را در افراد پس از جراحی دندان کاهش می دهد - اما از اثر کورتیکواستروئید کمتر بود. در نهایت، تحقیقات بیشتری برای تأیید اثرات بالقوه کاهش دهنده درد سراپپتاز و تعیین اینکه چه شرایط دیگری ممکن است در درمان قبل از توصیه مفید باشد، لازم است. سراپپتاز ممکن است برای افرادی که دارای برخی التهابات گوش، بینی و گلو هستند، تسکین درد ایجاد کند. همچنین ممکن است برای جراحی های دندانی جزئی بعد از عمل مفید باشد.

کاهش ابتلا به عفونت باکتریایی

سراپپتاز ممکن است خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی را کاهش دهد. در یک بیوفیلم به اصطلاح، باکتری ها می توانند به یکدیگر متصل شوند و یک مانع محافظتی در اطراف گروه خود ایجاد کنند. این بیوفیلم به عنوان یک سپر در برابر آنتی بیوتیک ها عمل می کند، به رشد باکتری ها و ایجاد عفونت کمک می کند. سراپپتاز از تشکیل بیوفیلم ها جلوگیری می کند، در نتیجه اثربخشی آنتی بیوتیک ها را افزایش می دهد. تحقیقات حاکی از آن است که سراپپتاز اثر آنتی بیوتیک ها را در درمان بهبود می بخشد. علاوه بر این، ترکیب سرواپپتاز و آنتی بیوتیک نیز در درمان عفونت هایی که به اثرات آنتی بیوتیک مقاوم شده بودند، موثر بود.


اشتراک‌گذاری:

ثبت نظر بازدیدکنندگان

دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

تاثیر کم خونی بر بدن

تاثیر کم خونی بر بدن

1400/04/14
درمان طبیعی آرتروز

درمان طبیعی آرتروز

1400/04/11
درمان آرتروز و التهاب عضلات و مفاصل

درمان آرتروز و التهاب عضلات و مفاصل

1400/04/06
خبرنامه
جهت آگاهی از آخرین مطالب و محصولات جهان فارمد آریا، ایمیل خود را وارد کنید.
© 2020 Diako Co. All Right Reserved